Forum Τεχνικής Εκπαίδευσης
Καλώς ορίσατε στο Forum Τεχνικής Εκπαίδευσης!

Για να αποφύγετε την προβολή διαφημίσεων αλλά και για να έχετε πλήρη πρόσβαση σε όλο το υλικό του φόρουμ, κάντε κλικ στο σύνδεση (εάν είστε μέλος) ή στο εγγραφή (εάν είστε επισκέπτης).

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Forum Τεχνικής Εκπαίδευσης
Καλώς ορίσατε στο Forum Τεχνικής Εκπαίδευσης!

Για να αποφύγετε την προβολή διαφημίσεων αλλά και για να έχετε πλήρη πρόσβαση σε όλο το υλικό του φόρουμ, κάντε κλικ στο σύνδεση (εάν είστε μέλος) ή στο εγγραφή (εάν είστε επισκέπτης).
Forum Τεχνικής Εκπαίδευσης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ 1703

Αριθμός μηνυμάτων : 79
Μέλος από : 12/10/2010

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Παρ Οκτ 21, 2011 10:09 pm
Επειδή το θέμα πάει να ξεφύγει απο τα όρια του ανεκτού, με τις αναθέσεις και τις παρανομίες, θα σας αναφέρω οτι μου έχουν αναφέρει συνάδελφοι ηλεκτρολόγοι, απο διάφορα μέρη της Ελλάδας.

1. Ο ένας ηλεκτρονικός έχει 21 ώρες ηλεκτρολόγικές και άλλες 19 ο άλλος ηλεκτρονικός και από 7 ώρες δυο πληροφορικάριοι ΠΕ 1205. (πέρυσι εργάστηκαν 4 αναπληρωτές ηλεκτρολόγοι)

2. Σε νησί, δόθηκε το κενό του ηλεκτρολόγου της ΕΠΑΣ σε αναπληρώτρια ΦΥΣΙΚΟ με το αιτιολογικό του 2ου πτυχίου της του ηλεκτρολόγου

3. Σε ΕΠΑΣ Ηλεκτρονικός κάνει τα μαθήματα των ηλεκτρολόγων (ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ) που δεν το έχουν καν ανάθεση!!!!!!!!!!!

4. Κενό ηλεκτρολόγου δόθηκε σε καθηγητή με ειδικότητα Ιατρικών οργάνων.

5. Ραδιοηλεκτρολόγος ΠΕ 12.10 σε κενό Ηλεκτρολόγου

Θα μου πείτε, οι συνάδελφοι δεν έχουν ωράριο και έτσι τους δίνονται ώρες.
Το ίδιο είναι να κάνουν ηλεκτρολόγοι σε ηλεκτρολόγους και ηλεκτρονικοί ή Ραδιοηλεκτρολόγοι σε ηλεκτρολόγους. Δεν θα χαθεί το κύρος του τμήματος. Πως την επόμενη χρονιά θα πάνε μαθητές να πάρουν ειδικότητα ηλεκτρολόγου χωρίς να υπάρχει ηλεκτρολόγος.

Οι αναπληρωτές Ηλεκτρολόγοι που θα καλέσει το Υπουεργείο φέτος θα είναι το 1/3 απο τις περσινές προσλήψεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό Νοέμβριο.........

avatar
tsakelidou

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Μέλος από : 14/10/2011

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Σαβ Οκτ 22, 2011 9:43 pm
ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ 1703 έγραψε:Επειδή το θέμα πάει να ξεφύγει απο τα όρια του ανεκτού, με τις αναθέσεις και τις παρανομίες, θα σας αναφέρω οτι μου έχουν αναφέρει συνάδελφοι ηλεκτρολόγοι, απο διάφορα μέρη της Ελλάδας.

1. Ο ένας ηλεκτρονικός έχει 21 ώρες ηλεκτρολόγικές και άλλες 19 ο άλλος ηλεκτρονικός και από 7 ώρες δυο πληροφορικάριοι ΠΕ 1205. (πέρυσι εργάστηκαν 4 αναπληρωτές ηλεκτρολόγοι)

2. Σε νησί, δόθηκε το κενό του ηλεκτρολόγου της ΕΠΑΣ σε αναπληρώτρια ΦΥΣΙΚΟ με το αιτιολογικό του 2ου πτυχίου της του ηλεκτρολόγου

3. Σε ΕΠΑΣ Ηλεκτρονικός κάνει τα μαθήματα των ηλεκτρολόγων (ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ) που δεν το έχουν καν ανάθεση!!!!!!!!!!!

4. Κενό ηλεκτρολόγου δόθηκε σε καθηγητή με ειδικότητα Ιατρικών οργάνων.

5. Ραδιοηλεκτρολόγος ΠΕ 12.10 σε κενό Ηλεκτρολόγου

Θα μου πείτε, οι συνάδελφοι δεν έχουν ωράριο και έτσι τους δίνονται ώρες.
Το ίδιο είναι να κάνουν ηλεκτρολόγοι σε ηλεκτρολόγους και ηλεκτρονικοί ή Ραδιοηλεκτρολόγοι σε ηλεκτρολόγους. Δεν θα χαθεί το κύρος του τμήματος. Πως την επόμενη χρονιά θα πάνε μαθητές να πάρουν ειδικότητα ηλεκτρολόγου χωρίς να υπάρχει ηλεκτρολόγος.

Οι αναπληρωτές Ηλεκτρολόγοι που θα καλέσει το Υπουεργείο φέτος θα είναι το 1/3 απο τις περσινές προσλήψεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό Νοέμβριο.........


Και λιγα λες έλεος απλά με αυτή την μέθοδο στο βωμό της οικονομίας και του βολέματος των ΔΙΚΩΝ τους σε βάρος των παιδιών που έρχονται στην συγκεκριμένη ειδικότητα για να κάνουν ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ μαθήματα και όχι ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ θυσιάσουμε τα ίδια τα ΠΑΙΔΙΑ
Προφανώς αυτό δεν ενδιαφέρει και κανένα υπεύθυνο
Αν ίσχυε αυτό άλλα θα κάναν
avatar
Apatsi

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Μέλος από : 28/11/2011

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Δευ Δεκ 12, 2011 11:44 pm
Έχω ακούσει οτι ηλεκτρονικοί ( διορισμένοι ) υπεράριθμοι κάνουν ώρες ηλεκτρολόγων,φυσικοί ( διορισμένοι ) κάνουν ώρες ηλεκτρολόγων...ακόμα και αναπληρωτή φυσικό..
και...και...και...

Μπορεί να φανώ ακραίος αλλά εάν οι Ηλεκτρονικοί π.χ. είναι υπεράριθμοι, δε θα έπρεπε να σταματίσει τους διορισμούς σε αυτούς??

Δηλαδή θα διορίζει το κράτος την οποιαδήποτε ειδικότητα ώστε να ΜΗΝ δουλεύουμε εμείς οι ηλεκτρολόγοι???
Μή διοριστέος 2009 ΑΣΕΠ για 1 ερώτηση και το μόνο που παρακαλάω είναι να εφαρμοστεί ο Νόμος που οι ίδιοι αυτοί οι βολευτές ψήφισαν.
Απο Σεπτέμβρη 2012 τους αναπληρωτές να τους παίρνει απο τον πίνακα κατάταξης του ΑΣΕΠ, γιατί είμαι 100% σίγουρος οτι θα φτάσουμε στο ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ να δουλεύουν κάθε χρόνο απο εδώ και πέρα οι ίδιοι και οι ίδιοι ( και φυσικά κάθε χρόνο και λιγότεροι , ας είναι καλά οι υπεράριθμοι ), δε θα έχει δικαίωμα στο όνειρο ένας απόφοιτος ΣΕΛΕΤΕ να δουλέψει αυτό που σπούδασε.
jimmy_66
jimmy_66

Αριθμός μηνυμάτων : 287
Μέλος από : 12/10/2010

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Τρι Δεκ 13, 2011 10:13 am
Apatsi έγραψε:Έχω ακούσει οτι ηλεκτρονικοί ( διορισμένοι ) υπεράριθμοι κάνουν ώρες ηλεκτρολόγων,φυσικοί ( διορισμένοι ) κάνουν ώρες ηλεκτρολόγων...ακόμα και αναπληρωτή φυσικό..
και...και...και...

Μπορεί να φανώ ακραίος αλλά εάν οι Ηλεκτρονικοί π.χ. είναι υπεράριθμοι, δε θα έπρεπε να σταματίσει τους διορισμούς σε αυτούς??

Δηλαδή θα διορίζει το κράτος την οποιαδήποτε ειδικότητα ώστε να ΜΗΝ δουλεύουμε εμείς οι ηλεκτρολόγοι???
.

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, γιατί όσα λές, έχουν γίνει, αν όχι για φέτος, τουλάχιστον για το προηγούμενο σχ. έτος.

Ακραίος, δεν φαίνεσαι, απλά μερικές φορές η αλήθεια, είναι πικρή.

Για να σταματήσουν οι διορισμοί των ηλεκτρονικών, αυτό εξαρτάται από τα τμήματα (Ηλεκτρονικών), που δημιουργούνται κάθε χρόνο. Εάν θα υπάρξουν νέα τμήματα, θα βγούν και νέα οργανικά κενά - νέοι διορισμοί (ή θα καλυφθούν με μεταθέσεις-οριστικές τοποθετήσεις κτλ..). ισχύει και αντιστρόφως...

Τώρα "εάν" υπάρξουν υπεραριθμίες (που είναι πολλές) αναγκαστικά οι συνάδελφοι θα πέρνουν μαθήματα Ηλεκτρολογικά, με δεύτερη ανάθεση, για να καλύψουν ωράριο. Για την ώρα δεν βλέπω να γίνεται διαφορετικά.
Τέλος για το τελευταίο που λές τουλάχιστον στο σχολείο μου έχει να βγεί κενό γιαυτούς από το 2000, μιας και τότε είχαμε, πολλούς μαθητές.

Σε αντίθεση για μας τους Ηλεκτρολόγους, βγήκαν αρκετά.
avatar
dolphin

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Μέλος από : 27/08/2011

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Τετ Δεκ 14, 2011 8:02 pm
Στο δικό μου σχολείο υπήρχε κενό μηχανολόγου για 21 ώρες και φέρανε αναπληρωτή με ειδικότητα χημείας και όλα τα μαθήματα που του δώσανε δεν τα έχει ούτε Α ούτε Β ανάθεση , θα τρελαθώ και γ..ώ η αξιοκρατία !!!!!!
jimmy_66
jimmy_66

Αριθμός μηνυμάτων : 287
Μέλος από : 12/10/2010

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Πεμ Δεκ 15, 2011 9:40 pm
dolphin έγραψε:Στο δικό μου σχολείο υπήρχε κενό μηχανολόγου για 21 ώρες και φέρανε αναπληρωτή με ειδικότητα χημείας και όλα τα μαθήματα που του δώσανε δεν τα έχει ούτε Α ούτε Β ανάθεση , θα τρελαθώ και γ..ώ η αξιοκρατία !!!!!!

Άλλο και τούτο,

dolphin, για πές μου όμως, ο χημικός το δέχτηκε;Embarassed

δλδ. να διδάξει μηχανολογικά μαθήματα...
kokkos
kokkos

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Μέλος από : 16/09/2010

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Πεμ Δεκ 15, 2011 11:02 pm
Τόσο σοβαρά παίρνουν την τεχνική εκπαίδευση παιδιά!
Άραγε θα στέλνανε ποτέ έναν μηχανολόγο στο ΓΕΛ να διδάξει χημεία;;
Και η ΕΛΤΕ πως αντέδρασε;;;
kathighths
kathighths

Αριθμός μηνυμάτων : 1340
Μέλος από : 09/09/2010

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Πεμ Δεκ 15, 2011 11:25 pm
jimmy_66 έγραψε:
dolphin έγραψε:Στο δικό μου σχολείο υπήρχε κενό μηχανολόγου για 21 ώρες και φέρανε αναπληρωτή με ειδικότητα χημείας και όλα τα μαθήματα που του δώσανε δεν τα έχει ούτε Α ούτε Β ανάθεση , θα τρελαθώ και γ..ώ η αξιοκρατία !!!!!!

Άλλο και τούτο,

dolphin, για πές μου όμως, ο χημικός το δέχτηκε;Embarassed

δλδ. να διδάξει μηχανολογικά μαθήματα...

.... δε νομίζω να τον χάλασε κιόλας, ειδικά αυτήν την περίοδο...
avatar
dolphin

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Μέλος από : 27/08/2011

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ Empty Απ: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

Παρ Δεκ 16, 2011 6:02 pm
Ναι το δέχτηκε , συγνώμη για την παράλειψη είναι ΠΕ 12.08 χημικός μηχανικός , και τα μαθήματα που του αναθεσανε είναι μηχανές εσωτερικής καύσης ,συστήματα αυτοκινήτου , σχέδιο και μπαίνει στους αμαξωμάτων για βαφές , χωρίς καμιά απολύτως ανάθεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης